Historia automatów

Automaty do gier są bardzo popularne i dlatego istnieją w prawie wszystkich kasynach; zarówno online, jak i naziemne kasyna. Namacalne automaty do gier znajdują się w kasynach stacjonarnych, a kasyna online oferują wirtualne automaty do gier. Wszystkie działają tak samo, chociaż współczesne kasyna online mają pewne różnice w wyglądzie i innych funkcjach.

Automaty z reguły mają długą historię sprzed wielu lat. Od automatycznych do cyfrowych automatów, od maszyn fizycznych po gry typu „w ruchu”, wprowadzenie gier automatycznych 3D i VR – historia automatów jest fascynująca i zabawna. Przyjrzyjmy się bliżej.

Ewolucja automatów

Do tej pory trwa dyskusja na temat oryginalnego wynalazcy automatow do gier i daty kiedy powstał wynalazek. Istnieją jednak tylko dwie szeroko rozpoznane relacje o tym, jak powstał pierwszy automat:

Pierwsze konto pokazuje, że najwcześniejszym urządzeniem, jakie kiedykolwiek stworzono, był Dzwon Wolności. Maszyna ta została wymyślona przez Charlesa Fey w 1887 roku. To urządzenie ma tylko trzy bębny z pięcioma symbolami wraz z łopatą, sercem, podkową, brylantem i dzwonkiem wolności.

Druga wersja twierdzi, że Fey rozwinął swoją maszynę dopiero w 1895 roku. Według tego konta, pierwsze urządzenie zostało odsłonięte w 1891 roku przez Pitta i Sittmana. Ta maszyna nie była ściśle oparta na pokerze, ale użyto tylko 50 kart. Karty pojawiły się na 5 wirujących bębnach, które wyświetlały pięciokartową rękę pokerową na spin – każdy bęben miał 10 kart.

Wiek mechanicznych automatów

1891

Pierwszy automat został stworzony przez firmę z siedzibą w Nowym Jorku. Będziesz musiał włożyć pieniądze do maszyny, a następnie pociągnij za dźwignię, aby grać. Następnie otrzymasz wypłatę, gdy ustawisz ręce pokera na bębnach automatów. Ta maszyna nie miała natychmiastowego systemu wypłat, stąd wygrane były zbierane w barze. Zamiast nagród pieniężnych otrzymasz takie rzeczy jak cygara i darmowe drinki.

1887 – 1895

Uważa się, że Dzwon Wolności został zaprojektowany w tym okresie. Był to pierwszy automat, który pozwalał na automatyczne wypłaty. Fey, który prawdopodobnie wynalazł pierwszy automat do gier, zmniejszył trudności w czytaniu wygranych dla Liberty Bell, dzięki czemu mógł automatycznie wypłacać pieniądze. Wymienił pięć bębnów na trzy bębny i karty do gry z wcześniej wspomnianymi pięcioma symbolami. Największa wypłata została zaoferowana za trzy symbole dzwonka. Niestety Fey nigdy nie ubiegał się o patent, aby chronić swój projekt, więc inni producenci automatów powieli jego projekt.

1902 – 1908

Automaty do gier zostały oficjalnie zakazane w 1902 roku, ale Liberty Bell kontynuował produkcję. Z powodu zakazu nagrody pieniężne nie będą już rozdawane, ale maszyna do przycinania owoców pozwoli ci zaoszczędzić czas. Maszyny te działały za pomocą symboli owoców, a następnie rozdawano nagrody w postaci słodyczy i gumy do żucia zgodnie z odpowiednim smakiem. W 1907 r. Herbert Mills, producent z siedzibą w Chicago, wyprodukował automat znany jako Operator Bell. Maszyna ta byłaby następnie dostępna w większości sklepów, salonów, kręgielni i sklepów tytoniowych w następnym roku.

Automaty do gry pozostawały całkowicie mechaniczne przez kolejne lata. Mechaniczne szczeliny wymagały naciśnięcia dźwigni ustawiającej bębny w ruchu. Pociągnięcie za dźwignię mogłoby następnie rozciągnąć pewną sprężynę w automatach i stopniowo bębny przestałyby się obracać. To ta dźwignia doprowadziła do słynnego slangu „jednorękiego bandytów”. To fizyczne podejście do gier automatowych dało graczom wrażenie, że byli w stanie kontrolować samą grę i jej wynik.

Technologia zmienia wszystko

1964

Pierwszy w historii w pełni elektromechaniczny automat został opracowany w tym roku. Slot, znany jako Money Honey, został dostarczony przez Bally. Bębny tego automatu działały całkowicie elektrycznie, chociaż dźwignia była nadal używana do rozpoczęcia gry. Była to pierwsza maszyna wyposażona w bezdenny zbiornik, dzięki czemu mogła dokonywać automatycznych wypłat do 500 monet. Ta gra stała się tak popularna, prowadząc do zwiększonej dominacji elektromechanicznych gniazd. Wkrótce słynna dźwignia została wyeliminowana z nowszych automatów.

1976 – 1978

W 1976 roku nastąpił kolejny kamień milowy na drodze do automatów; powstał pierwszy prawdziwy automat wideo. Ten automat został wyprodukowany przez Fortune Coin w Kearny Mesa w Kalifornii. Wykorzystał on ulepszony 19-calowy telewizor Sony do wyświetlania i został udostępniony po raz pierwszy w hotelu Hilton w Las Vegas. Wkrótce po wprowadzeniu kilku modyfikacji i oszustw, automat do gier wideo został zatwierdzony przez Nevada State Gaming Commission i stał się modny w Las Vegas Strip. Później, w 1978 roku, maszyna ta została nabyta przez IGT.

Rok 1996 +

Kolejny wielki kamień milowy w podróży automatami pojawił się w 1996 r., Kiedy ukazała się „Reel” Em „zaprojektowana przez WMS Industries Inc. Ten automat wideo był pierwszym, który otrzymał drugą rundę bonusową. Po uruchomieniu tej rundy bonusowej wyświetlił się zupełnie nowy ekran i gra bonusowa zostanie tam rozegrana. Podczas tej rundy gracze otrzymywali dodatkowe wypłaty. W tym okresie automaty zdobywają popularność w kasynach, oferując kasyna około 70% swoich dochodów i zajmując około 70% powierzchni kasyna.

Wzrost automatów online

W internecie nastąpił ogromny boom w połowie lat 90-tych, a wraz z nim powstało pierwsze prawdziwe kasyno internetowe. Na początku oferowano tylko klasyczne gry, takie jak blackjack i ruletka, ale wkrótce dołączyły do ​​nich automaty do gry. W pierwszych dniach techniki gier automatowych były podobne do automatów do gry na lądzie. Liczba rolek i rodzaj symboli był taki sam, ale programowanie komputerowe poszerzało granice. Pojawiły się nowe rodzaje gier o ciekawszych tematach, nietypowych układach i strukturach gier. W dzisiejszych czasach często można znaleźć automaty online o niekonwencjonalnych układach i więcej niż pięciu bębnach, a także mnóstwo symboli, specjalną funkcję gry i innowacyjne rundy bonusowe.

Jeśli chodzi o automaty jackpot, udało im się zdobyć nowe wyżyny od pierwszego pojawienia się w Internecie. Pierwszym oferowanym automatem do gier online był Cash Splash z Microgaming. Oferował tylko umiarkowanie wysokie wypłaty, ale od tego czasu pojawiły się nowsze i bardziej ekscytujące gry jackpot oferujące wyjątkowe nagrody.

Ewolucja slotów 3D i automatów do gier VR dopiero się zaczęła. Podróż z pewnością będzie ekscytująca!