Co to jest symbol Scatter i jak działa na automatach online?

Co to za symbol Scatter?

Jak działa Scatter? Co to za symbol i czy warto go trafić? Automaty online to forma hazardu, która zyskuje coraz większą popularność. Większość z nich jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie, a co za tym idzie, posiada wiele, znakomitych funkcji gry. Jednymi z nich są symbole takie jak rozproszenia, czy Wild. Nie można zapominać też o Jackpotach. W tym miejscu jednak postanowiliśmy wyjaśnić Tobie, jak działa symbol rozproszenia.

Co to jest symbol Scatter i co on daje?

Na samym początku wyjaśnijmy, że nie wszystkie automaty online posiadają symbole Scatter. Warto więc, abyś zapoznał się przed rozpoczęciem gry na prawdziwe pieniądze, czy też za darmo, czy slot posiada właśnie ten symbol. Jeśli tak, to musisz jeszcze sprawdzić, jak on faktycznie działa. Oczywiście wyjaśnimy Ci za chwilę zasadę działania symbolu rozproszenia, ale może ona różnić się w zależności od konkretnego automatu hazardowego.

Funkcja symbolu jest bardzo prosta. Ma on na celu wywołać darmowe gry lub rundy bonusowe. Oczywiście, najpierw musisz trafić odpowiednią ilość symboli. Ile? Najczęściej automaty online wymagają dwóch lub trzech symboli Scatter.

Dodatkową zaletą symboli jest to, że podlegają one tabeli wypłat. W przypadku, kiedy automat wymaga dwóch symboli do uruchomienia premiowanych rund, już za te dwa symbole otrzymasz monety, zanim jeszcze rozpoczniesz ekstra rundy. Maksymalna wypłata dotyczy rzecz jasna pięciu symboli rozproszenia. 

Reasumując, symbole rozproszenia uruchamiają darmowe obroty lub rundy bonusowe. Zasada ich działania, a także ilość wymaganych symboli różni się w zależności od automatu, na którym toczysz grę. Sprawdź zatem szczegóły przed rozgrywką, aby niepotrzebnie się nie rozczarować.

Najlepsze automaty z symbolem Scatter

Na których automach symbole rozproszenia prezentują się najlepiej? Nie podlega wątpliwości, że stały się one domeną dwóch deweloperów slotów – NetEnt oraz Microgaming. Dlatego też, gracze, szukający takiej funkcji najczęściej wybierają następujące automaty Scatter: Dead or Alive, Mega Fortune oraz Mega Moolah. Niemniej jednak, obecnie na rynku hazardowym około 80%, czy nawet 90% slotów posiada symbole rozproszenia. Na jednych działają one jednak lepiej (większe wypłaty), a na innych, co naturalne, gorzej.

Czy darmowe gry posiadają także symbole rozproszenia?

Na naszej stronie znajdziesz darmowe gry hazardowe, które albo pochodzą od deweloperów gier na prawdziwe pieniądze lub są ich niemalże identycznymi kopiami. Większość naszych automatów posiada symbol Scatter. Zatem możesz za darmo sprawdzić, jak on działa, zanim zdecydujesz się podjąć grę na prawdziwe pieniądze. Prawda, że kuszące?

Pozostałe symbole na automatach online

Bardzo popularnym symbolem jest także Wild. Co on daje? To tzw. dziki symbol, który zastępuje każdy inny symbol w celu stworzenia zwycięskiej kombinacji. Oczywiście Wild nie zastąpi innych symboli bonusowych, jak chociażby opisywane w tym artykule symbole rozproszenia. 

Powiązane wiadomości